39-400 Tarnobrzeg ul. Królowej Jadwigi 4/6

Aktualności

Rozkład zajęć Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate 2018-09-01

Zajęcia rozpoczynają się z dniem 6 września

Pierwsze, Drugie i Trzecie miejsce to sukces na Mistrzostwach Europy Tarnobrzeskich karateków Łańcut 19-20.05 2018-09-11

19 i 20 maja do Łańcuta przybyło 557 karateków z 19 państw na Mistrzostwa Europy WBK Karate Kyokushin.

Dziewięciu tarnobrzeskich zawodników reprezentowało godnie Polskę. W sobotę walczyli Patryk Sempruch, Kacper Jarecki, Miłosz Murek , Antek Łukawski i Emilia Motyka . Po wygranych walkach i po bardzo dobrej postawie wszystkich naszych zawodników na trzecim stopniu podium stanęła tylko Emilia Motyka. W drugim dniu do rywalizacji o tytuł.

Mistrza Europy stanęli nasi najciężsi seniorzy Marek Fiedko i Mirosław Korczak oraz dwie juniorki Maria Taras i Martyna Rejczyk. Martyna przegrała pierwszą walkę z zawodniczką Ukrainy która zajęła pierwsze miejsce. Mirek przegrał na początku z zawodnikiem który w finale pokonał Marka a Marysia w pięknym stylu pokonała swoje przeciwniczki zostając Mistrzynią Europy Juniorek + 60 kg.

Dla Tarnobrzega Mistrzostwa Europy WKB Karate Kyokushin to:
I miejsce Maria Taras
II miejsce Marek Fiedko
III miejsce Emilia Motyka

Miłym akcentem podczas końcowych dekoracji było gdy zawodniczka Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate Maria Taras została nagrodzona Pucharem dla najlepszej zawodniczki z terenu Województwa Podkarpackiego na II Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin - Puchar ufundował Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Gołojuch.

Sekundantem naszych zawodników był Shihan Ryszard Kiper 5 Dan.

Puchar Solny - Wieliczka 12.05.2018 2018-09-11

12 maja zawodnicy Tarnobrzeskiego Klub Kyokushin Karate startowali w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Wieliczce.

W zawodach wzięło udział 400 zawodników z całej Polski. Ośmioosobowa nasza ekipa wypadła znakomicie.

II miejsce Maciej Pełka w konkurencji kata oraz Przemek Woś w kumite junior - 70 kg.

III miejsce w kumite młodzików Kaja Grzesik i Adrian Blat ,

Startowali Kornelia Ślęzak, Julia Szypuła, Katarzyna Rząsa i Kalina Lubera która o włos otarła się o podium w kata zajmując 4 miejsce na 39 zawodniczek.

Sędzią i opiekunem zawodników był Shihan Ryszard Kiper.

KIERMASZ ZDROWIA I URODY - 15.04.2018 2018-09-11

Bardzo dużą ilością karateków zaprezentował się Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate na obiektach Tarnobrzeskiego OSiR na pokazie karate Kiermaszu Zdrowia i Urody.

Mistrzostwa Podkarpacia Kyokushin Karate - Jasło 2018-09-11

14 kwietnia na Hali Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle przy udziale 228 zawodników rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushinkai.

Tarnobrzeski Klub Kyokushn Karate reprezentowało 15 zawodników którzy po bardzo dobrych walkach zdobywali puchary w swoich kategoriach wiekowych.

Junior - Maryia Taras I miejsce, Przemek Woś III miejsce, start Martyna Rejczyk

Junior Młodszy - Patryk Sempruch II miejsce, Emilia Motyka III miejsce, start Julia Szypuła

Młodzik - Kacper Jarecki I miejsce w walkach i jako jedyny z naszej reprezentacji II miejsce w kata, Łukawski
Antoni I miejsce , Miłosz Murek II miejsce , Maciek Pełka II miejsce, Adrian Blat II miejsce, start Kalina Lubera,
Katarzyna Rząsa, Kornelia Ślęzak

Kadet - Julia Samojeden II miejsce

Drużynowo: I miejsce Jasło , II miejsce Krosno , III miejsce Tarnobrzeg

Sędzią Głównym Mistrzostw był Shihan Ryszard Kiper 5 Dan a sekundantem i opiekunem naszych zawodników Sensei Dawid Kiper 2 Dan.

Tarnobrzescy karatecy na 150 % podium 2018-09-11
24 marca rozegrano Ogólnopolski Turniej Karate w Krośnie w którym wystartowało 178 zawodników z 18 klubów.

Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 3 zawodników i 3 zawodniczki zdobywając razem 9 pucharów.

W konkurencji Kata
I miejsce Michał Cybulski - junior i Antek Łukawski - młodzik oraz III miejsca Martyna Rejczyk - junor i Emilia Motyka junior młodszy

W konkurencji Kumite walki semi kontakt było już rewelacyjnie .
Emilia Motyka, Semprych Patryk - junior młodszy i Antek Łukawski wygrali zdecydowanie wszystkie swoje walki stając na najwyższym stopniu podium zajmując I miejsca. Martyn Rejczyk i Kalina Lubera zajęły III miejsca.

Sekundantem naszych zawodników był Michał Cybulski a opiekunem i sędzią Shihan Ryszard Kiper 5 dan

Mistrzostwa Makroregionu Południowego 2018-09-11

Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate startowali 11 marca w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Krośnie.
W zawodach wzięło udział 288 zawodników z Małopolski , Podkarpacia i woj. Świętokrzyskiego.
Tarnobrzeg reprezentowało 10 zawodników / 3 senior, 3 junior i 4 junior młodszy/ w konkurencjach Kumite kontaktowe, Kata i Kumite WKF / walka według przepisów obowiązujących na Olimpiadzie w 2020r w Tokio/.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2018-09-11

Rewelacyjnie wystartowali najmłodsi karatecy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobywając medale i punkty w ogólnopolskim współzawodnictwie. Tarnobrzeg reprezentowało 8 zawodników w konkurencjach Kumite semi kontakt, Kata i Kumite WKF / Olimpijskie/ .
Świetna postawa naszych zawodników była motywowana dopingiem rodziców którzy przywożąc swoje pociechy stali się częścią zespołu.

Młodzi Karatecy startowali w Dzikowcu 2018-09-11

W turnieju karate w Dzikowcu rywalizowało 67 zawodników w konkurencji Kichon i Kata.

Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate reprezentowali.

I miejsce Wiktoria Kmuk, Kacper Zelik i Kacper Pełka

II miejsce Maciej Pożoga

III miejsce Lena Dybus, Grzegorz Czochara, Kacper Rękas, Gabriel Skrzypacz i Oskar Ścieżka

Organizatorem zawodów był sensei Mariusz Piłat Klub Karate z Nowej Dęby a zawody sędziowali instruktorzy Tarnobrzeskiego KKK - Jarosław Bolenbach 3 Dan, Sylwester Cybulski 1 Dan, Michał Cybulski 2 kyu, Mirosław Korczak 2 kyu i Maria Taras 2 kyu.

Seminarium Szkoleniowe Polskiej Organizacji Karate Kyokushin Sosai - WYSOWA 23-25.02.2018 2018-09-11

Turniej Karate w Chmielowie 2018-09-11

Jak co roku w pierwszy dzień ferii odbył się cykliczny Turniej karate dzieci. W tym roku do rywalizacji stanęło 45 dzieci w konkurencji kichon i kata. Kichon dzieci wykonywały w parach i rywalizowały systemem pucharowym a już starsze swój pokaz kata wykonywali pojedynczo i oceniane były na noty. Konkurencja kata była kwalifikacją do Mistrzostw Podkarpacia które rozegrane zostaną w Jaśle 14 kwietnia.

Pierwsze miejsca: Kihon Rękas Kamil Bogdańska Katarzyna, Farbisz Anna, Zelik Kacper, Pełka Kacper, Brożyna Wiktor, Zięcik Patryk, Włodarczyk Milena,Kozioł Marcin, Włodarczyk Bartek.

Pierwsze miejsca kata: Skrzypacz Gabriel, Chmielowiec Rozalia, Leniart Jakub, Podporski Łukasz.

Sędziami zawodów byli: Sylwester Cybulski, Dawid Kiper, Artur Kiper, Michał Cybulski i Marysia Taras.

Międzynarodowy Turniej Karate Carpathia - Cup w Rzeszowie 2018-09-11

Trójka zawodników Tarnobrzeskiego Klub Kyokushin startowała w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Karate.
Na sześciu matach rywalizowało 609 zawodników z 12 państw Europy.

Patryk Sempruch po wygraniu walki z zawodnikiem Ukrainy następną nieznacznie przegrał z karateką z Austrii.

Emilia Motyka wygrała trzy walki a w finałowej w ostatniej sekundzie straciła wazari stając na drugim stopniu podium.